Účast na cvičení mládeže ČČK v Praze

27.04.2019

V sobotu 27. 4. 2019 jsme se vydali do Prahy na cvičení zdravotnických týmů mládeže, které pořádal oblastní spolek ČČK Praha 1 a které mělo být i přípravou na blížící se Soutěže mladých zdravotníků. Po cestě autobusem i městskou hromadnou dopravou jsme dorazili na ZŠ Jitřní v Praze 4. Byli jsme jediný tým, který přijel z Jihočeského kraje. 

Po krátkém seznámení jsme si zopakovali postupy první pomoci při bezvědomí a zástavě dechu a pak už jsme se pustili do samotného ošetřování. Setkali jsme se s alergickou reakcí (s nácvikem použití Epipenu), zástavou dechu u kojence, amputovanou rukou či prsty, cizím tělesem v ráně, úrazem el. proudem, astmatickým záchvatem či s potížemi při cukrovce. Po pauze na oběd nás čekala další várka stanovišť s různými poraněními. Během celého výcviku jsme ošetřili 48 různých úrazových i neúrazových stavů. Na závěr se z nás stali figuranti a simulovali jsme hromadné neštěstí pro dospělé zdravotníky, kteří se chystali na zdravotnické cvičení. Následovala už jen cesta vlakem zpátky do Písku. 

Byl to náročný den, ale užili jsme si ho a dozvěděli jsme se mnoho nových poznatků ze světa první pomoci a zdravotnictví. Jsme rádi, že jsme se této akce zúčastnili a mohli si v praxi ověřit, že když bude potřeba, zvládneme zachránit lidský život. 

Míša