NOVINKY

V sobotu 27. 4. 2019 jsme se vydali do Prahy na cvičení zdravotnických týmů mládeže, které pořádal oblastní spolek ČČK Praha 1 a které mělo být i přípravou na blížící se Soutěže mladých zdravotníků. Po cestě autobusem i městskou hromadnou dopravou jsme dorazili na ZŠ Jitřní v Praze 4. Byli jsme jediný tým, který přijel z Jihočeského kraje.

V pátek odpoledne se mladí zdravotníci opět sešli v zasedací místnosti ČČK Písek. Děti se naučily práci s obinadly a obvazy, dozvěděly se o pravidlech obvazování a vyzkoušely si několik zásadních způsobů obvazů horní i dolní končetiny. Následně jsme se věnovali technické první pomoci, kde zdravotníci získali znalosti především v oblasti záchrany...

V neděli se mladí zdravotníci opět sešli k tréninku první pomoci. Kromě zopakování postupů u člověka se zástavou dechu a tréninku resuscitace se zdravotníci také seznámili s některými úrazy jako např. poranění hlavy, hrudníku či břicha. V rámci praktického nácviku si vyzkoušeli ošetřit člověka s těžkým poraněním předloktí.

Dnes se mladí zdravotníci setkali na druhém výcviku v roce 2019. Tentokrát jsme se již sešli v zasedací místnosti ČČK Písek. Dorazilo 8 účastníků. Hlavním tématem setkání byl přístup k člověku v bezvědomí a postup první pomoci při zástavě dechu. Zdravotníci trénovali přivolání sanitky, stlačování hrudníku i umělé dýchání. Vyzkoušeli si i práci s...

V neděli 24. 2. proběhl na hasičárně SDH Písek trénink mladých zdravotníků v poskytování první pomoci. Zdravotníci si vyzkoušeli ošetřit osobu v bezvědomí, dívku napadenou nožem nebo autonehodu s dvěma zraněnými. Výcviku se účastnilo 5 mladých zdravotníků.