NOVINKY

Letos o prázdninách se na ČČK v Písku konal pětidenní příměstský tábor. Byl určen pro žáky 1. stupně, tedy děti ve věku 6 - 12 let. Tábora se zúčastnilo 15 dětí. Na táboře spolupracovalo i několik členů naší skupiny.

Oblastní spolek ČČK v Písku uspořádal v pondělí 13. 5. 2019 okresní kolo Soutěže mladých zdravotníků. Soutěž se koná každoročně a je složena z části zdravotnické a hasičské. I naše skupina zde měla svůj tým soutěžící v kategorii II. stupně.

V pondělí 6. května se na náměstí v Milevsku konal již 2. ročník cvičení mladých záchranářů a složek Integrovaného záchranného systému, který pořádal OS ČČK Písek. Akce se účastnila i naše místní skupina. Hlavní částí cvičení byly tři ukázky poskytnutí laické první pomoci s následnou účastí záchranných složek.

Již podruhé se naše skupina zapojila do soutěže "Mladý záchranář v akci", kterou pořádá Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje a Policie České republiky.

V sobotu 27. 4. 2019 jsme se vydali do Prahy na cvičení zdravotnických týmů mládeže, které pořádal oblastní spolek ČČK Praha 1 a které mělo být i přípravou na blížící se Soutěže mladých zdravotníků. Po cestě autobusem i městskou hromadnou dopravou jsme dorazili na ZŠ Jitřní v Praze 4. Byli jsme jediný tým, který přijel z Jihočeského kraje.

V neděli 24. 2. proběhl na hasičárně SDH Písek první trénink mladých zdravotníků v poskytování první pomoci v letošním roce. Zdravotníci si vyzkoušeli ošetřit osobu v bezvědomí, dívku napadenou nožem nebo autonehodu s dvěma zraněnými. Výcviku se účastnilo 5 mladých zdravotníků.